| Upload Date | December 22 2025 02:01 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | HP Victus by HP Gaming Laptop 15-fb2xxx |
| Motherboard | HP 8C2F |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 8645HS w/ Radeon 760M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4988 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 40.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2547 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2628
377.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2174
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2469
50.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2273
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2565
34.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2563
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2532
202.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2441
75.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2571
76.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3143
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3151
98.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2402
184.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2803
82.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2966
29.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2209
2.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2457
77.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10495 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6342
910.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11486
69.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9777
200.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13392
308.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14132
191.8 images/sec |
|
|
Clang
|
16052
79.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3206
256.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15398
477.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6624
198.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13006
53.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13824
430.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11462
881.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11626
341.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8020
79.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18213
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12385
392.1 Kpixels/sec |