| Upload Date | December 22 2025 02:00 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83E1 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Z1 Extreme |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5102 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.19 GB |
| Transfer Rate | 798 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2330 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2446
351.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1509
9.09 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2252
46.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2102
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2530
34.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2455
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2277
182.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2429
75.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2468
73.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3039
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3047
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1736
133.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2730
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2711
26.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2197
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2238
70.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6341
910.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11973
72.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10168
208.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13473
310.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14260
193.5 images/sec |
|
|
Clang
|
18265
90.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3097
248.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17959
556.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6158
184.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12357
51.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13475
419.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9806
754.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10776
316.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9059
89.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21157
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12285
389.0 Kpixels/sec |