| Upload Date | December 22 2025 02:00 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.3 |
| Model | iPhone 13 mini |
| Model ID | iPhone14,4 |
| Motherboard | D16AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.59 GB |
| Single-Core Score | 2342 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2409
346.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2383
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2319
47.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2366
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1666
22.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3018
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2293
183.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2315
71.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1956
58.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2125
8.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2828
88.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3028
232.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2574
75.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2577
25.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1988
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2317
73.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5618 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5204
747.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7349
44.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4871
99.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6290
145.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5812
78.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8447
41.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2557
204.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6635
205.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3746
112.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5333
22.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7935
246.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6340
487.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6196
181.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5256
52.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6519
6.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5698
180.4 Kpixels/sec |