| Upload Date | December 22 2025 01:59 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2466 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2454
352.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2360
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2343
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2443
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2163
29.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3138
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2323
186.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2331
72.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2140
64.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2098
8.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2912
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3059
235.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2685
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3147
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1971
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2567
81.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5899 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5002
718.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7079
42.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5925
121.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6224
143.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6589
89.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8872
43.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2679
214.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6736
208.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4853
145.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5515
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8264
257.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6405
492.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6434
188.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5930
58.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6049
5.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5354
169.5 Kpixels/sec |