| Upload Date | December 22 2025 01:58 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Microsoft Surface Laptop, 7th Edition |
| Motherboard | Microsoft Corporation Microsoft Surface Laptop, 7th Edition |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon(R) X 10-core X1P64100 @ 3.40 GHz |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 1 Revision 201 |
| Base Frequency | 3.42 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2398 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2109
302.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2053
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2762
56.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2451
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2276
30.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2806
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2254
180.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2271
70.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2423
72.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2317
9.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2431
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2322
178.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2882
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3013
29.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1985
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2410
76.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12489 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7497
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12617
76.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15822
323.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15784
364.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17305
234.9 images/sec |
|
|
Clang
|
21870
107.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2751
220.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17460
541.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10625
317.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12360
51.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14463
450.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12083
929.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15294
448.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10784
107.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18133
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14740
466.7 Kpixels/sec |