| Upload Date | December 22 2025 01:06 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B365M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B365M DS3H |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4598 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2666 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1287 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
916
131.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1548
9.33 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1173
24.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1487
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1195
16.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1035
5.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1303
104.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1479
45.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
603
18.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1810
7.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2281
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1353
104.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1494
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1561
15.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1163
1.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1643
52.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3410 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1454
208.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3665
22.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
718
14.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6116
141.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3808
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6352
31.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1775
142.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7334
227.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1287
38.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5960
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5043
156.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4968
382.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4600
135.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3217
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6847
6.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5400
171.0 Kpixels/sec |