| Upload Date | December 22 2025 01:06 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.5 (Build 24F74) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3717 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3145
451.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3251
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3570
73.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3459
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3521
47.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4267
21.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3403
272.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3193
98.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5422
162.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3862
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4019
125.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4426
340.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4300
126.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4252
42.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2970
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3475
110.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14826 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10721
1.50 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15095
91.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16888
345.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16472
379.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18170
246.6 images/sec |
|
|
Clang
|
24355
120.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4415
353.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18205
564.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12372
370.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15970
66.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19622
610.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14605
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17959
527.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14237
141.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18535
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16260
514.8 Kpixels/sec |