| Upload Date | December 22 2025 01:05 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Air (15-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,13 |
| Motherboard | Mac16,13 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3622 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3128
449.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3098
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3399
69.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3448
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3385
45.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4050
19.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3405
272.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3116
96.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5707
170.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3792
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3953
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4107
315.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4248
124.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4021
39.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2903
2.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3228
102.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14442 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9528
1.34 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14075
84.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15590
319.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16168
372.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17140
232.6 images/sec |
|
|
Clang
|
22849
112.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4576
366.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17866
553.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14488
433.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16198
67.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19892
619.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13178
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18317
537.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13633
135.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17402
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15851
501.9 Kpixels/sec |