| Upload Date | December 22 2025 01:05 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9 Pro XL |
| Model ID | Google Pixel 9 Pro XL |
| Motherboard | komodo |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.19 GB |
| Single-Core Score | 1895 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1626
233.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1592
9.59 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2139
43.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1993
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1761
23.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2556
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1816
145.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1972
61.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2107
63.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1750
7.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2239
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1637
125.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1953
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1840
18.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1405
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2103
66.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4632 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3264
468.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5141
31.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6834
139.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7031
162.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5228
70.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6981
34.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1609
128.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5967
184.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3910
117.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3844
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6138
191.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3384
260.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4265
125.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4172
41.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4925
4.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5529
175.1 Kpixels/sec |