| Upload Date | December 22 2025 01:04 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP |
| Motherboard | HP 8E55 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5573 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1496 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3219 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2996
430.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2741
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3385
69.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3261
75.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3235
43.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3194
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3504
280.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3081
95.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3446
103.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3103
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3700
115.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3547
272.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3747
110.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3111
30.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2807
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2932
92.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19345 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11128
1.56 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23038
138.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14958
306.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23124
533.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27415
372.1 images/sec |
|
|
Clang
|
46164
227.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4487
359.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
43196
1.31 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11557
345.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14246
59.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19616
610.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26893
2.07 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19991
586.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11040
109.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
58123
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19060
603.5 Kpixels/sec |