| Upload Date | December 22 2025 12:55 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3772 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3342
480.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3379
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3774
77.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3545
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3478
47.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4459
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3429
274.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3148
97.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5793
173.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3678
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3798
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4563
350.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3911
114.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4369
43.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3148
3.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3422
108.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9655 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8446
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11100
66.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10911
223.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9004
207.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10283
139.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12862
63.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4000
320.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9985
309.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10741
321.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9633
39.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11353
353.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10440
802.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10595
310.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10428
103.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10251
9.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9783
309.7 Kpixels/sec |