| Upload Date | December 22 2025 12:55 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3998 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3423
491.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3480
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3955
81.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3632
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3574
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4479
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3731
298.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3415
105.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6078
181.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4058
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3953
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5122
393.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4369
128.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4798
47.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3370
3.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3803
120.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10530 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9225
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12099
72.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11838
242.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9673
223.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11292
153.2 images/sec |
|
|
Clang
|
14320
70.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4576
366.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10810
335.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11626
347.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10360
42.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12316
383.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11654
896.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11641
341.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11394
113.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11026
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10062
318.6 Kpixels/sec |