| Upload Date | December 22 2025 12:55 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C87 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M BAZOOKA MAX WIFI (MS-7C87) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4421 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3618 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1807 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2138
307.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1999
12.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1808
37.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1853
42.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1601
21.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1822
8.97 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1502
120.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1799
55.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
960
28.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2435
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2515
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1947
149.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1796
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2215
22.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1713
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1951
61.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9381 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6295
904.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12814
77.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9800
200.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13176
303.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11873
161.1 images/sec |
|
|
Clang
|
16177
79.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1853
148.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15437
478.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4440
132.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10156
42.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13746
427.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11032
848.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9739
285.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6749
67.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17574
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11332
358.8 Kpixels/sec |