| Upload Date | December 22 2025 12:54 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S731U |
| Model ID | samsung SM-S731U |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.04 GB |
| Single-Core Score | 2152 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1896
272.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1934
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2559
52.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2501
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2030
27.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2776
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2081
166.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2094
64.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2263
67.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1908
7.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2443
76.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1871
143.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2204
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2019
20.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1643
1.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2240
70.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6915 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4768
684.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7623
45.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9348
191.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9400
216.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8646
117.3 images/sec |
|
|
Clang
|
10228
50.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2386
191.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9156
283.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5779
172.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6195
25.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9403
292.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5252
403.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6988
205.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5320
52.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7775
7.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8725
276.3 Kpixels/sec |