| Upload Date | December 22 2025 12:54 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25060RK16C |
| Model ID | Xiaomi 25060RK16C |
| Motherboard | dali |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.93 GB |
| Single-Core Score | 1958 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1911
274.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1614
9.72 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2190
44.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1966
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1778
24.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2314
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1791
143.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1834
56.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2328
69.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1972
8.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2141
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1809
139.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2220
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2161
21.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1491
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2070
65.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5554
797.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7430
44.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8729
178.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7771
179.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6015
81.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9679
47.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2173
174.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7298
226.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5253
157.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5017
20.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7523
234.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4746
364.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6254
183.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5584
55.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5929
5.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7411
234.6 Kpixels/sec |