| Upload Date | December 22 2025 12:52 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2161 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2310
331.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2307
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2310
47.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2195
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1780
24.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2721
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1932
154.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2074
64.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1704
51.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1831
7.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2631
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2697
207.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2257
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2448
24.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1832
1.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2055
65.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4677
671.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6178
37.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4657
95.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5612
129.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5114
69.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7402
36.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2224
178.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6008
186.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2916
87.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4624
19.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6843
212.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5541
426.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5445
159.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4413
43.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5886
5.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5210
165.0 Kpixels/sec |