| Upload Date | December 22 2025 12:47 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670 AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670 AORUS ELITE AX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5656 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 6238 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3569 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3386
486.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3383
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3798
77.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3401
78.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3300
44.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3245
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3494
279.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3132
97.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3648
109.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4663
19.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3990
124.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3891
299.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3937
115.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4126
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2882
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3865
122.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20069 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13636
1.91 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23154
139.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19775
404.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26042
600.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26262
356.4 images/sec |
|
|
Clang
|
29864
147.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4614
369.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28298
876.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15303
457.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
23994
99.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27801
865.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24628
1.89 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20608
604.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15298
151.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32193
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22527
713.3 Kpixels/sec |