| Upload Date | December 22 2025 12:47 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Vivobook S 14 M5406NA_M5406NA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. M5406NA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7535HS |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4592 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.25 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1979 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2067
296.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1714
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1893
38.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1974
45.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1892
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2061
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2055
164.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2146
66.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1104
33.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2743
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2689
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1817
139.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2362
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2246
22.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1913
1.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2118
67.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7771 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4884
701.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8739
52.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7709
157.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9751
224.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9821
133.3 images/sec |
|
|
Clang
|
12081
59.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2576
206.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13319
412.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3656
109.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9340
38.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9743
303.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7437
571.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8451
248.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6526
64.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15704
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8906
282.0 Kpixels/sec |