| Upload Date | December 22 2025 12:46 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Pop!_OS 22.04 LTS |
| Model | MSI MS-7751 |
| Motherboard | MSI Z77A-GD65 (MS-7751) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 6.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.29 GB |
| Single-Core Score | 815 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1220
175.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1547
9.32 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1350
27.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1400
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
305
4.15 images/sec |
|
|
Clang
|
1366
6.73 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1298
104.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1275
39.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
74
2.22 images/sec |
|
|
Background Blur
|
712
2.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1035
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1069
82.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
954
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
507
5.03 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1107
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
459
14.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2975 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2670
383.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6915
41.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4506
92.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6395
147.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1308
17.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6095
30.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1578
126.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5875
182.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
314
9.40 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2597
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4158
129.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3994
307.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3624
106.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1869
18.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5980
5.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2068
65.5 Kpixels/sec |