| Upload Date | December 22 2025 12:46 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B450-F GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4199 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1721 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2052
294.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1888
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1666
34.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1757
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1532
20.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1748
8.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1423
114.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1725
53.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
923
27.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2359
9.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2371
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1884
144.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1711
50.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2115
21.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1632
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1858
58.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7529 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5179
743.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10206
61.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7809
159.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9272
213.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9425
127.9 images/sec |
|
|
Clang
|
12354
60.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1737
139.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11686
362.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3554
106.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9001
37.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10433
324.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9525
732.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7475
219.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5938
58.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13370
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9257
293.1 Kpixels/sec |