| Upload Date | December 22 2025 12:45 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Envy x360 2-in-1 Laptop 14-fc0xxx |
| Motherboard | HP 8C65 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 125U |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4296 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.51 GB |
| Transfer Rate | 6390 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1511 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1681
241.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1496
9.01 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1986
40.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2085
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1130
15.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1243
6.12 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1343
107.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1223
37.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
894
26.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1455
6.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1791
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
934
71.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1707
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2258
22.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2078
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2360
74.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8876 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6520
936.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9526
57.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10673
218.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11296
260.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10192
138.3 images/sec |
|
|
Clang
|
11928
58.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2736
219.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12575
389.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6029
180.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8970
37.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12627
392.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8053
619.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8752
256.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9054
89.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13075
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10837
343.1 Kpixels/sec |