| Upload Date | December 22 2025 12:45 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5550 |
| Motherboard | Dell Inc. 0MMGXX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 165U |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4891 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5594 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2272 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1839
264.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1602
9.65 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2061
42.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2108
48.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2384
32.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2508
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2546
203.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2497
77.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2454
73.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3003
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2816
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1785
137.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2410
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2316
23.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2340
2.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2444
77.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9137 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5642
810.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9802
59.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10950
224.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10999
253.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11331
153.8 images/sec |
|
|
Clang
|
9981
49.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3146
252.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14004
433.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6252
187.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10332
42.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13426
417.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8339
641.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9401
275.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8622
85.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14336
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11844
375.0 Kpixels/sec |