| Upload Date | December 22 2025 12:44 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP |
| Motherboard | HP 8E55 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1496 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3210 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2959
425.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2733
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3382
69.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3252
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3212
43.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3171
15.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3515
281.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3067
95.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3446
103.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3097
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3644
113.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3523
270.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3748
110.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3136
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2818
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2964
93.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19433 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11329
1.59 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23205
139.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14880
304.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23420
540.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26803
363.8 images/sec |
|
|
Clang
|
46098
227.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4510
361.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
43874
1.33 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11690
349.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14122
58.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19434
604.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
27035
2.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20145
591.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11532
114.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
57611
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19099
604.7 Kpixels/sec |