| Upload Date | December 22 2025 12:44 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C87 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M BAZOOKA MAX WIFI (MS-7C87) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4418 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3618 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1805 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2070
297.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2003
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1807
37.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1863
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1610
21.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1823
8.98 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1462
117.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1810
56.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
965
28.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2475
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2508
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1930
148.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1800
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2233
22.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1720
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1972
62.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9455 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6294
903.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12731
76.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9944
203.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13110
302.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12160
165.0 images/sec |
|
|
Clang
|
16155
79.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1859
148.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15474
479.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4435
132.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10147
42.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13881
432.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11541
887.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9856
289.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7058
70.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17731
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11284
357.3 Kpixels/sec |