| Upload Date | December 22 2025 12:43 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 9 |
| Model | vivo vivo Y19 |
| Model ID | vivo vivo Y19 |
| Motherboard | k68v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6768V/CA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3338 revision 1 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.70 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.54 GB |
| Single-Core Score | 383 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
415
59.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
522
3.14 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
564
11.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
565
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
316
4.29 images/sec |
|
|
Clang
|
527
2.60 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
446
35.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
507
15.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
104
3.12 images/sec |
|
|
Background Blur
|
312
1.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
496
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
151
11.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
455
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
394
3.91 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
417
403.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
387
12.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1185 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
884
127.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1801
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1916
39.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2165
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1097
14.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1676
8.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
527
42.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2157
66.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
335
10.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
641
2.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1831
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
676
52.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1246
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1415
14.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1733
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1365
43.2 Kpixels/sec |