| Upload Date | December 22 2025 12:41 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 11 |
| Model ID | OnePlus CPH2447 |
| Motherboard | kalama |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.78 GB |
| Single-Core Score | 1086 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1107
158.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
827
4.98 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1327
27.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1128
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1128
15.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1312
6.46 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
991
79.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1064
33.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1172
35.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1043
4.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1248
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
973
74.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1150
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1053
10.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
823
796.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1100
34.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4097 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2855
410.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4272
25.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5810
118.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5601
129.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4756
64.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6243
30.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1258
100.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5438
168.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3804
113.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3862
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4996
155.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3221
247.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4313
126.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3718
36.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4600
4.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4611
146.0 Kpixels/sec |