| Upload Date | December 22 2025 12:37 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13400F |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2299 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2177
312.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2116
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2340
47.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2292
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2193
29.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2169
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2329
186.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2206
68.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2298
68.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2944
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2684
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2031
156.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2185
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2586
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2175
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2496
79.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10859 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5905
848.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12833
77.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12225
250.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13351
307.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14047
190.6 images/sec |
|
|
Clang
|
17074
84.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2962
237.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17453
540.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6781
202.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12351
51.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14935
464.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11916
916.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11094
325.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9586
95.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17714
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11856
375.4 Kpixels/sec |