| Upload Date | December 22 2025 12:33 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3589 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2755
395.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3236
19.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3603
73.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3265
75.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3197
43.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4137
20.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3093
247.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3034
94.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5529
165.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3660
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3732
116.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4655
357.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3985
116.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4385
43.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3101
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3517
111.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9971 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8839
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11335
68.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11205
229.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9179
211.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10766
146.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13571
66.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4200
336.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10281
318.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11301
338.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9837
40.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11412
355.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10740
825.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10932
320.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10864
107.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10369
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9928
314.3 Kpixels/sec |