| Upload Date | December 22 2025 12:32 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | motorola motorola edge 60 pro |
| Model ID | motorola motorola edge 60 pro |
| Motherboard | cybert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.17 GB |
| Single-Core Score | 1471 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1580
227.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1504
9.06 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1816
37.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1744
40.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1503
20.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1747
8.60 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1431
114.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1546
47.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1428
42.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1129
4.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1637
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
989
76.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1556
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1115
11.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1263
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1425
45.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4647 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3810
547.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6016
36.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7303
149.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7123
164.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5338
72.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5901
29.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1678
134.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6338
196.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3365
100.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3205
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6198
192.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2882
221.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4894
143.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3590
35.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5419
5.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5695
180.3 Kpixels/sec |