| Upload Date | December 22 2025 12:32 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3499 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3141
451.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3045
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3378
69.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3299
76.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3310
44.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4096
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3148
252.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3011
93.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5557
166.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3485
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3654
113.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3885
298.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3743
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4166
41.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2772
2.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3153
99.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8801 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7077
1016.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9792
59.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9382
192.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8747
201.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9845
133.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11748
57.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3675
294.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9447
292.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10074
301.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9301
38.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11062
344.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8626
663.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9667
283.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9355
92.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9333
9.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8658
274.1 Kpixels/sec |