| Upload Date | December 22 2025 12:31 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | HONOR FCP-N49 |
| Model ID | HONOR FCP-N49 |
| Motherboard | FCP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.00 GB |
| Single-Core Score | 1354 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1196
171.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
956
5.76 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1607
32.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1515
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1237
16.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1729
8.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1361
109.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1328
41.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1502
44.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1349
5.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1550
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1324
101.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1450
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1302
12.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1010
977.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1451
46.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4771 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3793
544.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5668
34.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6972
142.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6594
152.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6113
83.0 images/sec |
|
|
Clang
|
7745
38.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1498
120.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5740
177.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3735
111.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4059
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5911
183.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3846
295.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4831
141.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3726
37.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4808
4.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5593
177.1 Kpixels/sec |