| Upload Date | December 22 2025 12:31 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2019 Datacenter (64-bit) |
| Model | MSI MS-7750 |
| Motherboard | MSI Z68A-G43 (G3) (MS-7750) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-2700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.43 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 6172 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1572 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 695 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
959
137.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1316
7.93 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1207
24.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1208
27.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
291
3.96 images/sec |
|
|
Clang
|
1115
5.49 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1099
88.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1103
34.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
72
2.16 images/sec |
|
|
Background Blur
|
604
2.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
969
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
821
63.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
693
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
443
4.39 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
934
904.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
359
11.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2012 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1681
241.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4072
24.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3302
67.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3463
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1015
13.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3509
17.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1355
108.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4065
126.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
248
7.43 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1696
7.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3045
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2383
183.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2542
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1269
12.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4086
3.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1368
43.3 Kpixels/sec |