| Upload Date | December 22 2025 12:31 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3902 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3403
488.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3428
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3942
80.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3602
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3582
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4471
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3612
289.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3284
101.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5960
178.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3814
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3909
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4830
371.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4123
121.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4614
45.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3293
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3597
113.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10052 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8919
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11294
68.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11219
229.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9577
220.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10897
147.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13564
66.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4290
343.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10376
321.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11304
338.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9740
40.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11851
368.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10815
831.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11068
324.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10690
106.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10572
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9713
307.5 Kpixels/sec |