| Upload Date | December 22 2025 12:30 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2881 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2809
403.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2861
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2995
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2867
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2612
35.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3645
18.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2617
209.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2658
82.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2323
69.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2449
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3391
105.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3506
269.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3175
93.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3631
36.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2467
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2877
91.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7385 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6219
893.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9135
55.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8407
172.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7578
174.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8081
109.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10479
51.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3073
246.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8288
256.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5572
166.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6401
26.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10084
313.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8084
621.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8289
243.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7946
78.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8096
7.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7747
245.3 Kpixels/sec |