| Upload Date | December 22 2025 12:30 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad mini (7th generation) |
| Model ID | iPad16,1 |
| Motherboard | J410AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.72 GB |
| Single-Core Score | 2989 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2971
426.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2925
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3050
62.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2953
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2708
36.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3703
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2736
219.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2745
85.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2450
73.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2586
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3518
109.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3717
285.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3307
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3730
37.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2532
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3001
95.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7610 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6634
952.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9122
55.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8498
174.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7941
183.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8245
111.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10436
51.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3179
254.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8438
261.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6016
180.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6641
27.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10318
321.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8365
643.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8392
246.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7974
79.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8376
8.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8337
264.0 Kpixels/sec |