| Upload Date | December 22 2025 12:30 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacBookPro9,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-4B7AC7E43945597E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3615QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3294 MHz |
| Package | Socket 1023 FCBGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 582 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
951
136.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1225
7.38 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1046
21.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1066
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
238
3.23 images/sec |
|
|
Clang
|
967
4.76 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
908
72.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
953
29.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
57
1.71 images/sec |
|
|
Background Blur
|
517
2.14 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
799
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
623
47.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
539
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
324
3.22 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
711
688.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
272
8.62 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2010 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1837
263.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4510
27.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3354
68.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4121
95.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
924
12.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3707
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1030
82.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3838
118.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
218
6.53 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1688
6.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3216
100.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2951
226.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2550
74.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1170
11.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3930
3.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1365
43.2 Kpixels/sec |