| Upload Date | December 22 2025 12:29 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9 Pro XL |
| Model ID | Google Pixel 9 Pro XL |
| Motherboard | komodo |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.22 GB |
| Single-Core Score | 1949 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1687
242.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1668
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2220
45.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2241
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1855
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2552
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1847
147.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1981
61.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2145
64.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1781
7.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2260
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1619
124.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2001
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1903
18.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1407
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2125
67.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4292 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3185
457.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4981
30.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6567
134.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6725
155.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5364
72.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6903
34.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1629
130.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6026
186.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3802
113.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3517
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5079
158.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2962
227.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3474
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3221
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3843
3.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4462
141.3 Kpixels/sec |