| Upload Date | December 22 2025 12:29 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3683 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3323
477.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3412
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3790
77.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3433
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3439
46.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4387
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3345
267.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3032
93.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5625
168.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3547
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3681
114.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4402
338.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3803
111.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4187
41.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3000
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3258
103.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9396 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8296
1.16 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10950
66.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10843
222.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9192
212.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10143
137.7 images/sec |
|
|
Clang
|
12452
61.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3908
313.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9649
299.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10304
308.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9370
38.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11089
345.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9704
746.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10433
306.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10349
102.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9683
9.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8815
279.1 Kpixels/sec |