| Upload Date | December 22 2025 12:28 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 3750 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3258
467.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3235
19.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3870
79.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3771
87.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3607
49.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4405
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2926
234.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3228
100.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5783
173.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3318
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3839
119.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4009
308.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4120
120.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5064
50.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3048
2.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3672
116.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11100 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7705
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12883
77.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11809
241.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12997
299.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13424
182.2 images/sec |
|
|
Clang
|
16939
83.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3518
281.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13582
420.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11032
330.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10155
42.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13892
432.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11833
909.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12772
374.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9119
90.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14762
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11758
372.3 Kpixels/sec |