| Upload Date | December 22 2025 12:17 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,3 |
| Motherboard | J717AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.29 GB |
| Single-Core Score | 3815 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3316
476.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3398
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3616
74.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4166
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3510
47.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4285
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3359
269.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3219
99.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5721
171.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3787
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3887
120.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4461
343.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4214
123.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4587
45.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2972
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3494
110.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13939 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10658
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14446
87.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15517
317.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15495
357.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16762
227.5 images/sec |
|
|
Clang
|
20704
102.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4402
352.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16617
514.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14257
426.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14280
59.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17670
549.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13021
1.00 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16427
482.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14488
143.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15929
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14512
459.5 Kpixels/sec |