| Upload Date | December 22 2025 12:13 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3939 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3406
489.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3419
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3921
80.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3965
91.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3572
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4475
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3621
290.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3311
102.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6039
180.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3852
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3961
123.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4865
374.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4147
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4568
45.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3294
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3586
113.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10160 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8661
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11509
69.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11524
235.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10372
239.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10920
148.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13512
66.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4288
343.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10362
321.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11431
342.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9791
40.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11648
362.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10972
843.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11090
325.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10885
108.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10639
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10062
318.6 Kpixels/sec |