| Upload Date | December 22 2025 12:12 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X8 |
| Model ID | OPPO CPH2651 |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.02 GB |
| Single-Core Score | 2675 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2045
293.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1976
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3211
65.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2782
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2655
36.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3340
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2488
199.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2596
80.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3354
100.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2655
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3098
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2378
182.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3007
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2805
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2068
2.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2907
92.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7999 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5595
803.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7860
47.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11904
243.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11780
271.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9036
122.6 images/sec |
|
|
Clang
|
13004
64.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2742
219.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10718
332.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6747
201.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6982
28.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10675
332.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5602
430.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8051
236.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6372
63.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8493
8.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10425
330.1 Kpixels/sec |