| Upload Date | December 22 2025 12:00 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 8 |
| Model ID | Google Pixel 8 |
| Motherboard | shiba |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.70 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.37 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.38 GB |
| Single-Core Score | 1467 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1257
180.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
926
5.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1509
30.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1563
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1504
20.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1932
9.52 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1496
119.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1640
50.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1595
47.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1360
5.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1885
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1303
100.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1410
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1449
14.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1311
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1642
52.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3540 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2751
395.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4054
24.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5635
115.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6013
138.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4389
59.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4644
22.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1011
81.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4387
135.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3262
97.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2810
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4356
135.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2312
177.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3308
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2806
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3882
3.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4816
152.5 Kpixels/sec |