| Upload Date | December 21 2025 11:59 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0 (Build 25A8353) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4225 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3540
508.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3638
21.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4394
90.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3839
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3776
51.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4867
24.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3943
315.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3610
111.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6184
185.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4233
17.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4437
138.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5283
406.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4866
142.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4637
46.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3599
3.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3989
126.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17742 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12350
1.73 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17527
105.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20642
422.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18772
432.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20542
278.8 images/sec |
|
|
Clang
|
27877
137.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5238
419.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21800
675.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17510
524.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18976
78.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22700
706.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18851
1.45 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22229
652.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16263
161.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22314
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19963
632.1 Kpixels/sec |