| Upload Date | December 21 2025 11:58 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING FX504GD_FX80GD |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FX504GD |
| Power Plan | Tasapainotettu |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3994 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1378 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
683
98.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1585
9.55 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1559
31.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1559
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1192
16.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1599
7.87 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1423
114.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1569
48.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
664
19.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1990
8.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2087
64.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1328
102.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1459
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1922
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1267
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1702
53.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1890
271.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5509
33.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4042
82.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5823
134.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4346
59.0 images/sec |
|
|
Clang
|
6693
33.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1818
145.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7301
226.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1796
53.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5891
24.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5906
183.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4309
331.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4516
132.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3332
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6726
6.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4908
155.4 Kpixels/sec |