| Upload Date | December 21 2025 11:58 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 21R0 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2930 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2730
392.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2527
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3094
63.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2860
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2939
39.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3024
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3329
266.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3029
93.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2676
80.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3518
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3029
94.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2680
206.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2859
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3015
29.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2581
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3300
104.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18825 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9444
1.32 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23666
142.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19433
397.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21363
492.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24189
328.3 images/sec |
|
|
Clang
|
40485
199.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4229
338.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
34977
1.06 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11603
347.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19240
79.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23934
744.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23381
1.80 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16970
498.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11953
118.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43224
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22503
712.5 Kpixels/sec |