| Upload Date | December 21 2025 08:39 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Honor Magic6 Pro |
| Model ID | HONOR BVL-N49 |
| Motherboard | BVL |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.00 GB |
| Single-Core Score | 2190 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1953
280.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1902
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2637
54.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2561
59.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2056
27.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2787
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2064
165.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2109
65.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2313
69.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2077
8.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2500
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2016
155.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2223
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1955
19.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1652
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2333
73.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6724 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4831
693.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7757
46.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9444
193.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8746
201.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7956
108.0 images/sec |
|
|
Clang
|
8876
43.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2242
179.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8686
269.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5282
158.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5961
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8935
278.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5472
420.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7152
209.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6068
60.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7672
7.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8822
279.3 Kpixels/sec |