| Upload Date | December 21 2025 08:38 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3988 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3429
492.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3400
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3925
80.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3620
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3557
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4457
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3729
298.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3426
106.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6086
182.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4000
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3960
123.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5134
394.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4404
129.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4844
48.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3389
3.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3778
119.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10555 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8866
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11881
71.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11919
244.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10261
236.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11434
155.2 images/sec |
|
|
Clang
|
14487
71.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4556
364.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10793
334.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11895
355.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10415
43.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12425
386.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11504
884.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11674
342.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10909
108.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11000
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10260
324.9 Kpixels/sec |