| Upload Date | December 21 2025 08:37 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Flow Z13 GZ302EA_GZ302EA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GZ302EA |
| Power Plan | Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI Max+ 395 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 112 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 3268 MHz |
| Codename | Strix Halo |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 95.65 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2647 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1971
283.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1338
8.06 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2493
51.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2746
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2794
37.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2831
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3060
245.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2770
85.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2967
88.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3921
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3248
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2860
219.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3287
96.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2741
27.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2486
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2563
81.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14850 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11020
1.55 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14573
87.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18279
374.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18127
418.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18496
251.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13692
67.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3341
267.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27197
842.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11672
349.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12618
52.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23462
730.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16018
1.23 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16817
493.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14037
139.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25794
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20227
640.4 Kpixels/sec |