| Upload Date | December 21 2025 08:37 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus CPH2649 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 2974 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2496
358.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2348
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3326
68.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3105
71.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3040
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3980
19.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2515
201.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2922
90.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3153
94.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2633
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3039
94.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3179
244.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3472
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3275
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2770
2.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2832
89.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9201 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5909
848.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9929
59.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10997
225.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10682
246.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11476
155.7 images/sec |
|
|
Clang
|
15174
74.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2866
229.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12278
380.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7568
226.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8082
33.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12244
381.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9640
741.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9893
290.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7526
74.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13206
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10461
331.2 Kpixels/sec |